ספות

נכון, קל יותר לבחור ספות ובכלל רהיטים כאשר אין ילדים בבית בדיוק כפי שקל יותר לתכנן סוף-שבוע ספונטני בחו"ל כשאין ילדים. הקל קל יותר לפני שהם מגיעים או אחרי שהם עוזבים (סוף סוף) את הבית אבל אין מה לעשות, כשיש ילדים בבית צריך לתכנן הכול על פי הצרכים והמגבלויות שהם מייצרים (והםמייצרים הרבה!). במאמר זה תקבלו הנחיות ברורות וטיפים בנושא בחירת ספות לבית כך שתוכלו להנות מהן לאורך זמן, מבלי להשתעבד לתחזוקה וניקיון שוטף ומבלי שתאלצו לדאוג כשהילדים לבד בסלון.

ספות בטיחותיות לילדים

ראשית כל המנעו מבחירת ספות גבוהות מאוד שכן אז קיימת סכנת נפילה. רצוי לבחור ספות נמוכות עד כמה שניתן כדי שלפעוטות יהיה קל לעלות ולרד מהספה. כמו כן, השתדלו להמנע מספות עם דפנות חדות וקשיחות (ברזלים למיניהם) ובעיקר מידיות פרזול. מה שנראה לנו יפה בחלון ראווה יכול להיות מסוכן ואף קטלני כאשר פעוט משחיל יד או חלילה ראש. רצוי לבחור ספות רכות ונוחות, מיחידה אחת שלמה כך שהילדים לא יפלו בין היחידות ו/או לא ישחילו אברי גוף ויתקעו.

ספות קלות לתחזוקה או עמידות עד כמה שניתן לנזקי ילדים

בעוד שאת הרצפה אפשר לשטוף 5 פעמים ביום עם חומרי ניקוי וכל כתם של שארי מזון, משקאות, צבעים וכיו"ב, יורד בתוך שניות. ספות נוטות לספוג את הלכלוך והמפגעים יותר מכל רהיט אחר בבית. לכן חשוב לבחור ספות שמצד אחד לא חושפות את הלכלוך - כאן ניתן לתת לדוגמא אריגים עבים, זמש ואריגי סריגים למיניהם. ככל שהרקמה תהיה מקושטת יותר, עם יותר גוונים וצורות, בעיקר צבעי פסטל, כך יהיה קל יותר לטשטש כתמי אבק, מזון ושתיה.

בעוד ספות מבד מקושט וצבעוני הן טובות בלהסתיר כתמים, ספות מאריג דמוי עור הן ספות שקל לנקות אותן באמצעות מטלית לחה או מגבון רטוב. גם כאן מומלץ לבחור צבעי פסטל או גווני חום ואפור.

אם אתם מחפשים ספות שיתאימו לכם כמשפחה עם ילדים יש לכם לא מעט אופציות. אל תוותרו על יופי ובעיקר אל תוותרו על נוחות. הילדים הם רק שיקול וחשוב מאוד להתאים את הספות שלכם למציאות היום יומית של גידול ילדים אבל זה לחלוטין לא השיקול היחידי. ניתן לשלב בין שיקולים פרקטיים לשיקולים אסתטיים לשיקולי נוחות כל עוד אתם יודעים מה בדיוק אתם מחפשים.