מטבחים מעוצבים בהתאמה אישית

 
על מנת ללכת במתווה של מטבח מודרני, חשוב להכיר כמה עובדות חשובות על חומרי הייצור והמבנה הכללי של המטבח הזה. עובדות אלו יסייעו לכם לבחור מטבחים מודרנים מעוצבים בהתאמה אישית, ולהגיע לתוצאות הכי טובות שאפשר בעיצוב המטבח שלכם לעתיד לבוא.
 
מבנה המטבח
 
למטבח 2 סוגים עיקריים של מבנים: הייטק וכהה. מטבח מודרני בעיצוב הייטק הוא מטבח שצבעיו העיקריים הם לבן וצבע כהה יותר, כצבע משני, שפרוס באופן מוגבל על רכיבי פרזול וקצוות של דפנות המדפים ושיש העבודה. צבע משני זה בדרך כלל יהיה כסוף או שחור, אך הצבע הדומיננטי הוא לבן. הארונות – לבנים, משטח העבודה (השיש) – לבן, והמגירות והמדפים – לבנים. מטבח כזה קל נורא לשילוב ברוב בתי האב משום שצבעם הטבעי של הקירות הוא לבן, ולכן זו נחשבת לבחירה קלה במיוחד.
 
המטבח הכהה, לעומתו, מבוסס על צבע שחור כצבע עיקרי, כאשר הצבעים המשניים יכולים להיות לבנים או חומים כהים. מטבח כזה מתאים לבתים קטנים, אשר זקוקים לצבע כהה כצבע דומיננטי משתי סיבות: החדרים קטנים ולכן אין מה להכניס שם צבעים בהירים שלא יתרמו אפילו להגדלה ויזואלית של החדר, אלא יחושו לכם ככלואים במבנה. הסיבה השנייה היא כי נמצא קשר בין בית קטן לבין השקעה בתאורה: דייר הבית הקטן באופן טבעי ישקיע מאד בתאורה כדי להימנע מעודף צל שנוצר מבעד לקירות הצפופים. הדבר עלול לגרום לתאורה עודפת עד כדי סנוור, ולכן המטבח הכהה מאזן זאת ויוצר תנאי תאורה אופטימליים ומאוזנים.
 
באשר לצורת שני סוגי המטבחים, מדובר בצורה מרובעת הן בארונות ובמדפים והן בידיות הפתיחה. הקשר בין הצורה המרובעת לעיצוב המודרני הוא קשר אדוק, וקל מאד לראות כי די בייצור ארונות עם פרופילים עגולים בשביל לדמותם במעט לעיצוב ההופכי למודרני, הלא הוא העיצוב העתיק.
 
חומרי הייצור במטבח
 
חומרי הייצור מתבססים על מתכות כרכיבי פרזול: ידיות ומסגרות של ארונות ומדפים. בעוד שרכיבי הפרזול מטליים, החומרים העיקריים הם עצים שנמשחו בצבעי עץ, או אלומיניום. אם נקנה מטבח אלומיניום, כל רכיב יצופה בחומר מבודד לבטיחות הדיירים וגם על מנת לשמור על עיצוב מבריק וחדש למשך זמן רב. חשוב לוודא שהן החומרים העיקריים והן חומרי הציפוי הם חומרי איכות שיוצרו בקפידה והוכחו כאיכותיים במטבחים אחרים.